"A to je ta krásná země,
země Česká, domov můj."

Hotel Hejtmanský dvůr
Cena od: 873 Kč os./noc
Hotel Astra
Cena od: 698 Kč os./noc
Přidat hotel 
Víte že…

Víte, že hrad Házmburk v Českém středohoří má siluetu zaměnitelnou jen s proslulými Troskami v Českém ráji? Jeho dvě věže nesou názvy podle kamene, z nějž jsou postaveny – Bílá a Černá.Zřícenina Okoř

Na Okoř je cesta…

… dlouhá jen sedm kilometrů a téměř celá pěkně z kopečka. Ideální pro cyklisty. Však vede po cyklostezce č. 0018 Družec – Okoř. Od památníku zamíříme na sever na Buštěhrad a z něj přes Číčovice a Malé Číčovice na Okoř. Vyjíždíme z nadmořské výšky 344 metrů, klesáme na 288 metrů v Malých Číčovicích, pak malinko vystoupáme do 304 metrů kousek před Okoří a opět jedeme dolů do 274 metrů.

Zřícenina Okoř

Rozsáhlá a tajemná je zřícenina hradu Okoře. Počátky tohoto hradu spadají do 13. století. Okoř byl mnohokrát přestavován s důrazem na jeho lepší obranyschopnost. Důležitou součástí jeho obrany byl rybník, který obklopoval hrad ze tří stran. Přesto byla stavba během třicetileté války hodně pobořena.

Nezaměnitelná silueta hradu se zbytky hranolovité věže inspirovala mnoho umělců různých dob. Okoř je jednou z našich nejzobrazovanějších hradních zřícenin. Často se zde konají šermířská vystoupení či výpravné bitvy. Prostranství před hradem se stává dějištěm festivalů a koncertů.

Otevírací doba

Duben – květen o víkendech 10,00 – 16,00 hod.
Červen až září kromě pondělí 10,00 – 16,00 hod.
Říjen až prosinec o víkendech 10,00 – 16,00 hod.

Vstupné

Út - Pá So - Ne
dospělí 55,- 75,-
děti, studenti, důchodci 35,- 55,-
rodinné (2+2) 220,-

Děti do 6ti let zdarma